Cordoba

Yaklaşık 23 saat süren bir otobüs yolculuğu sonrasında Cordoba’ya ulaştık. Otobüste yapılan Noel çekilisinde ben bir şişe şarap kazandım. Otobüs geç kaldığı için biz de evin anahtarını verecek kişiyle olan randevumuza geç kalmıştık dolayısıyla kapıda kalmıştık. Apartmanın yanındaki pastaneden kadını aradık 20 dakika sonra tekrar gelmişti ve sonunda evimize çıkabildik. Ev gerçekten iyi bir sürpriz olmuştu bize. Oldukça temiz, geniş her türlü mutfak gereci, TV, klima bulunan şahane bir evdi. Burada 3 gece geçirecektik ve şimdiden rahatlamaya başlamıştık.

Cordoba

Cordoba Buenos Aires’ten sonra Arjantin’in en büyük ikinci şehri. İlk gün biraz şehri gezdik ayrıca minik Noel kutlamamız için alışveriş yaptık, birbirimize küçük saçma hediyeler aldık ve paketledik.

Ertesi gün Noel’di ve biz bir takım son dakika alışverişleri harici evdeydik. Yemekler hazırladık ve Noel filmleri izledik. Yani günün çoğunu evde geçirdik. Zaten sokaklar Noel sebebiyle bomboştu.

Ertesi gün yine Cordoba sokaklarını talan ettik. Hem de Noel’de yediklerimizi erittik. Sokaklar bomboştu yine. Biz de bu bos sokakların tek tanığıydık. Sanki dünyanın sonu gelmiş ve bir tek biz kalmıştık.

CordobaCordobaCordobaCordobaCordoba

Noel hediyelerimizi aldığımız avm.

CordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordoba

Katedral.

Cordoba

San Martin meydani.

CordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordobaCordoba

Arjantin’de çöpler hep bu şekilde yüksekte. Sanırım köpekler karıştırmasın diye.

Cordoba

Son gün akşam 9’da Buenos Aires’e otobüsümüz kalkıyordu. Ev sahibimiz istersek akşam 7’ye kadar evde kalabileceğimizi söyledi. Bu sayede sırtımızda çantalar sokaklarda kalmaktan kurtulduk. Ayrıca son gün Jotabe’nin şehirden 40 dakika mesafede yaşayan bazı akrabalarını ziyaret ettik. Akşam anahtarları verdikten sonra, bir yerlerde bir şeyler yedik ve daha sonra Cordoba’ya elveda deyip otobüsümüze bindik.

CordobaCordoba

CordobaCordobaCordoba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir