Macera dolu şehir Pucon

Pucon Arjantin sınırına yakın, Santiago’dan yaklaşık 11 saat mesafede küçük yemyeşil macera dolu bir şehir. Burada birçok adrenalin yüklü sporu yapmak mümkün. Bunlardan en önemlisi ise volkanik dağ tırmanışı. Buraya vardığımızda kendimizi İsviçre’de gibi hissettik. Göl kenarında, bir volkanın gölgesinde ağaçlarla kaplı, ahşap en fazla iki katli müstakil evleriyle bu şehir çok sakin ve güzeldi.

PuconPuconPucon

Burada ilk etapta planımız iki gece kalmaktı. Ama volkana tırmanmak ertesi gün hava şartları sebebiyle mümkün olmadığı için bir gece ekstradan kalmaya karar verdik. Kaldığımız El Nogal hostelinin sahibi gerçekten çok konuksever ve yardımcıydı. Hatta bizi sürpriz bir şekilde otobüs durağından arabasıyla aldı ve vardığımız gün ekstradan kahvaltı bile verdi. Burada vaktimizi şehrin sokaklarında sakin sakin dolaşarak ve göl kenarında güneşin tadını çıkararak geçirdik.

Pucon

PuconPuconPuconPucon

Maalesef hava şartları iyileşmek yerine kötüleştiği için volkan tırmanışımız hayal oldu. Ama yine de biz burada geçirdiğimiz vaktin keyfini çıkardık. Otelde bir Şilili ile tanıştık. Santiago’lu olan bu genç Pucon’a yerleşip burada bir lokanta açmak istiyordu. Kendisi aşçıydı. Pucon’da birçok güzel lokanta bulmak mümkün. Lakin bu kasaba sadece yazları canlıymış. Kışın hiç kimse kalmıyormuş. Son gecemizde otelin sahibi Pisco sour hazırladı. Otelde bulunan Brezilyalı bir çift, Şilili başka bir çift ve bir Fransız çift ile hep beraber biraz içip yedik sonra odamıza çekildik. Ertesi gün Puerto Varas’a gidiyoruz.

PuconPucon

Pucon

Volkan patlamasında alarm veriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir